Nagrody i wyróżnienia

Nieustannie się rozwijamy, tworząc stabilne fundamenty na przyszłość.
Nasze osiągnięcia w Polsce i zagranicą branży logistycznej doceniają inni OT Logistics każdego roku otrzymuje wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

OT Logistics Sponsorem Roku

W dniu 10 lutego br. OT Logistics S.A. uzyskała tytuł Sponsora Roku, jako sponsor tytularny Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto. Uroczystość miała miejsce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumii, gdzie zebrali się ci, którzy mieli swój wkład w rozwój sportu. Burmistrz miasta Michał Pasieczny, wręczając nagrody laureatom, dziękował sportowcom i trenerom za wyniki oraz ciężką pracę, a sponsorom za to, że umożliwiają rozwój lokalnego sportu. Szczególne wyróżnienie otrzymała OT Logistics S.A., jako sponsor tytularny drugoligowej drużyny tenisa stołowego OT Logistics Kamix ATS. Wyróżniona została także sama Akademia Tenisa Stołowego ,,Małe Trójmiasto" za zorganizowanie II Memoriału Jerzego Zienkiewicza, jako ,,Sportowe wydarzenie roku 2016". Z kolei Trenerem Roku 2016 został trener zespołu OT Logistics Kamix ATS – Tadeusz Gaweł, a w pierwszej trójce Sportowców Roku za rok 2016 nominowany był zawodnik z naszej drużyny – Wojciech Cierlica.

Ranking Wprost

OT Logistics zostało sklasyfikowane na 68. pozycji wśród największych polskich eksporterów w rankingu tygodnika Wprost. Sto firm ujętych w tegorocznym zestawieniu największych polskich eksporterów sprzedało w zeszłym roku za granicą towary i usługi warte prawie 100 mld zł. W przygotowaniu raportu nie koncentrowano się tylko na tym, które przedsiębiorstwo eksportuje za granicę najwięcej. Liczył się też udział eksportu w ogólnej sprzedaży, same przychody i ich dynamika.

,,Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym”

STK S.A. w ubiegłym roku zostało laureatem konkursu pod hasłem ,,Kultura Bezpieczeństwa w Transporcie Kolejowym”, organizowanym przez Urząd Transport Kolejowego. Spółka przywiązuje dużą wagę do prowadzonej polityki bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Jednym z działań, podejmowanych przez Dział Bezpieczeństwa STK jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które realizują cel jakim jest zapobieganie zagrożeniom.

Orły „WPROST”

Z kolei 18 kwietnia 2016 roku w Hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych nagród Orły „WPROST” 2016 regionu pomorskiego. Celem tego przedsięwzięcia było uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców oraz zwrócenie uwagi na ich wkład w rozwój gospodarki i naszego kraju. OT Port Gdynia Sp. z o.o. znalazła się w gronie firm, które otrzymały dyplom w kategorii „Firma o największym zysku netto w latach 2012-2014”. W imieniu Spółki wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu OT Port Gdynia Sp. z o.o. Pan Przemysław Cieszyński. Gala była również okazją do dyskusji oraz wymiany opinii na temat dalszego rozwoju przedsiębiorczości, gospodarki, miast, regionu i kraju.

Certyfikat Business Superbrands 2015/2016

W listopadzie 2015 roku C.Hartwig Gdynia S.A. została wyróżniona certyfikatem Business Superbrands 2015/2016.

Gazele Biznesu 2015

OT Logistics S.A. została także laureatem Gazel Biznesu 2015, czyli rankingu najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw publikowanego nieprzerwanie od 2000 roku przez redakcję dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”.

Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy

26 czerwca 2015 roku OT Port Świnoujście otrzymał Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy, przyznawany firmom, które aktywnie działają na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności biznesu, a także stosują się do najwyższych standardów dbałości o środowisko naturalne, poprzez rozsądne zarządzanie zużytym sprzętem elektronicznym.

Diamenty Forbesa 2014

Spółka OT Logistics znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamenty Forbesa 2014. W rankingu nagrodzone zostały firmy, które najszybciej zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich 3 lat działalności.

Gazele Biznesu 2014

Spółka OT Logistics znalazła się w gronie Gazel Biznesu 2014 - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie "Pulsu Biznesu".

BUSOLA BIZNESU

W dniu 22 maja 2014 spółka OT Logistics S.A. na uroczystej Gali wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Szczecin odebrała nagrodę BUSOLI BIZNESU i Wyróżnień za 2013 rok.

Firma Roku 2013

OT Logistics S.A. uznano za najlepszą szczecińską „Firmę Roku 2013”.

Diamenty Forbesa 2013

Spółka OT Logistics znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamenty Forbesa. W rankingu nagrodzone zostały firmy, które najszybciej zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich 3 lat działalności. Ranking przygotowany został we współpracy z firmą Bisnode. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27 marca 2014 roku w Szczecinie.

Szczupak 2013

Nominacja dla Prezesa Spółki OT Logistics S.A. Pana Piotra Chajderowskiego w konkursie Gazety Wyborczej do nagrody Szczupak 2013 za konsekwentne budowanie silnej Grupy logistycznej w tej części Europy.

Złote Lunety 2012

W dniu 26 kwietnia 2013 roku wręczono nagrody magazynu „Obserwator Morski” - „Złote Lunety 2012” w kategorii wydarzenie roku nagrodzono Spółkę OT Logistics S.A. i prezesa Piotra Chajderowskiego, m.in.: za skonsolidowanie polskiej żeglugi śródlądowej, wejście na rynek niemiecki oraz umiejętne połączenie transportu lądowo-rzecznego i kolejowego z morskim.